Tokio Hotel fans from Romania
gfbfgbfgbbbbbbbbbbbbb

Join the forum, it's quick and easy

Tokio Hotel fans from Romania
gfbfgbfgbbbbbbbbbbbbb
Tokio Hotel fans from Romania
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UN TRIUMF INCONTESTABIL(cand realitatea intalneste fictiune)

Go down

UN TRIUMF INCONTESTABIL(cand realitatea intalneste fictiune) Empty UN TRIUMF INCONTESTABIL(cand realitatea intalneste fictiune)

Post by Drinni 6th October 2008, 6:07 pm

________________________UN TRIUMF INCONTESTABIL_____________________


Se facea tarziu,iar noaptea incepea sa-si astearna bolta de abanos si stele.Luminile din casele berlineze incep incet-incet sa se stinga,aprinzandu-se in locul lor felinarele de pe marile bulevarduri.Tacere.Se mai auzea rareori cate un taxi grabit vuind pe sosea si tulburand linistea nocturna a orasului.
Insa nu toata lumea dormea.In centrul Berlinului,pe bulevardul Strallauer Alee,o lumina era inca aprinsa.O lumina puternica si alba,ce-si gasi evadarea pe fereastra deschisa..O lumina dintr-un studio,unde patru suflete stateau pe jumatate treze.
Se auzeau vocalize.Nu era nimeni altul decat Bill,vocalistul trupei germane Tokio Hote.Un brunet de 18 ani,care si-a vazut vsul implinit:era cel mai impunator star rock.
Alaturi il avea pe Tom,chitaristul trupei,dar mult mai important,fratele sau geaman.Era de nedespartit in tot ceea ce faceau,si aveua incredere deplina unul in celalalt.Alaturi de ei erau gustav,tobosarul,care e cu un an mai mare,si Georg,basistul,”veteranul” trupei,fiind cel mai in varsta:21 de ani.
Toti patru repetau pentru un nou album,ce trebuia sa fie gata de Craciun.Indiferent de oboseala care le inchidea ochii,nu se lasau.
B:haideti..nu adormiti!Mai avem putin si terminam pe azi!se auzea vocea brunetului.
T:incercam bro…dar ma tem ca ,cel putin eu,am sa adrom cu capul pe note si cu chitara in brate..
Bill il privi cu un strop de tristete in ochi,si pe el,si pe colegii sai.Era clar ca trbuiau sa se opreasca.
Asta aveau de gand,insa a intrat in incapere managerul lor,David,care ii privi ridicand din spranceana.
D:doar nu aveti de gand sa lasati repetitiile balta,nu-i asa?
Toti patru au scos un oftat adanc.David incrucisa bratele si dadu din cap.
T:haide..Suntem oameni,nu masinarii!Eu nu mai rezist!se plangea Tom balbaindu-se.
Insa David nici nu avea de gand sa-l asculte.Pentru el,niciun lucru,oricat de neinsemnat ar fi,nu trebuia amanat.
Vazand ca nu au nicio sansa sa o scoata la capat,baietii s-au pus din nou pe repetat.
David zambi multumit de "victorie"si iesi din studio,ca sa nu deranjeze.
Insa cei patru nu aveau absolut deloc dispozitia necesara poentru a continua,asa ca au lasat microfonul si instrumentele si s-au asezat pe podea.
Gu:ce obosit sunt!Imi suna tobele in cap!casca tobosarul.
Ge:stiu cum e..crede-ma..Acum ar fi ceva daca ar intra David si ne-ar vedea!
B:da..mi-l si inchipui:"nu v-am zis sa repetati?Stati pe jos ca niste trantori!Viermilor!"...
Bill il imita atat de bine,incat Gustav si Gerog se tineau cu mainile de burta,din cauza rasului.
Tom..el era deja fericit,in taramul viselor.Dormea dus,si cu un zambet larg intiparit pe fata.
B:"cine stie ce viseaza!"rase Bill in sinea lui,ridicandu-se de pe podea.
Lua o patura si-si inveli fratele.
Ge:sa nu-l ridicam?
B:nu..ca se trezeste!:asa-l asa ca sta bine!zambi larg brunetul.
Gustav dormea si el,dar pe canapea.Vazand ca cei doi dorm atat de bine,nici Gerog,nici bill n-au mai stat pe ganduri.
S-au asezat fiecare unde a vrut:Georg langa perete,tot pe podea,iar Bill langa geamanul sau.
Dupa o ora,David intra in studio,curios sa afle cum suna noile piese.A avut insa de audiat sfortaitul celor patru somnorosi...
Zambi larg cand zari cat de cufundati sunt in lumea somnului.Sopti un "noapte buna" si iesi din incapere,fara sa faca zgomot.
De dimineata,toti patru incepeau,cu mare greu,sa se trezeasca.Cascau intruna,intinzandu-se pe unde puteau.S-au ridicat cu greu de pe jos si de pe canapea si,privindu-se unii pe altii,au inceput sa rada cu pofta.
Gustav avea hainele sifonate,Georg parul incurcat,Tom tricoul mototolit,de parca a trecut un tanc peste el,iar Bill,machiajul intins de aproape toata fata.

Gu:daca ati vedea cum aratati!!
B:cred ca toti aratam caraghios...
Cu enuntul acela,brunetul impaca pe toata lumea.

S-au dus cu totii pe rand,la baie,ca sa faca un dus,si apoi s-au indreptat spre restaurantul firmei,ca sa manance,fiindca era de-a dreptul lihniti.
Pe drum s-au intalnit cu David,care le zambea larg.
D:ati dormit,nu gluma!zambi el in continuare.
B:ne cerem scuze dar...
D:gata,gata!E in regula!..Mai bine mergeti si va pregatiti,mai e putin pana la concert!
Cei aptru s-au uitat mirati unii la altii,dandu-si seama ca au uitat complet de concert,care era in Elvetia,la Geneve,cateva ore mai tarziu.
Au mancat grabiti si au luat o masina de-a firmei pana la aeroport.Au urcat in mica aeronava ce i-a dus in orasul elvetian.Au aterizat intr-o ora si jumatate pe aeroport,de unde au luat o alta masina,pana la sala unde trebuia sa aiba loc concertul.
Cum au ajuns,au si inceput pregatirile.Stilistii alergau din stanga in drepata ca sa le aranjeze parul,in timp ce ei incercau sa se relaxeze si sa-si incarce bateriile.
In ultima jumatate de ora s-au inchis toti patru intr-o camera.Stateau in liniste si se concentrau.
Timpul zbura fara sa-si dea seama,si nu mai erau decat doua minute pana la icneperea concertului.
Cum au iesit din camera,deja au inceput sa auda strigatele in cor ale fanilor,care le rosteau numele.Erau cel putin 7000!
Incordarea de pe chipurile lor a disparut imediat,fiind inlocuita de zambete.



imi stiti fic-ul,voi mai pune conturi multe mai incolo,dupa com:D
Drinni
Drinni
Admin
Admin

Female
Number of posts : 3
Age : 31
Location : Bill's dreams
Job/hobbies : highschool
Humor : yes
ChAt ToKiO HoTeL : UN TRIUMF INCONTESTABIL(cand realitatea intalneste fictiune) Angiftjxr9
Registration date : 2008-10-06

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum